Final Fantasy 14’e Karşı DDoS Saldırısı!


Final Fantasy XIV’in son sürümü: Stormblood, yayıncı Square Enix’in üçüncü taraflardan gelen hizmet reddine (DDoS) saldırılara atfettiği bağlantı sorunları nedeniyle gölgelendi. Bugün Square enix, saldırganların internet servis sağlayıcılarını hedeflemeye başladığını açıklayan durumla ilgili bir güncelleme yayınladı.


Web sitesinde yer alan şirkette, şirket kendi savunmalarının DDoS saldırılarını engelledikten sonra üçüncü parti ISP’lere saldırmaya başladığını belirtti.


Temmuz ayından bu yana saldırılar, Final Fantasy XIV oyun sunucularından uzaklaştı ve hedef, veri merkezine bağlanması gereken üst düzey İnternet servis sağlayıcılarına odaklanacak şekilde değişti ve üst düzey ISP ağına yönelik bu saldırılar oyun sunucularıyla iletişimde geçersizliğe neden olmakta ve oturumlar sırasında anında bağlantı kesildi.


Bununla birlikte Square enix, sorunların bir kez daha ortaya çıkabileceği konusunda uyarıda bulundu. Bir makalede, “Saldırıların tekrar oluşabileceği ihtimali var” dedi. “Bu nedenle üst düzey ISP’lerle işbirliğimizi güçlendirmeye ve savunmalarımızı gözlemlemeye devam edeceğiz” dedi.


 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir