AMD Radeon Vega Frontier’in Fiyatı ve İlk Test Sonuçları Belli Oldu


AMD‘nin Vega mimarisine sahip olan ilk ürünü Radeon Vega Frontier Edition‘ı satışa sundu. Bu kartın uygulama ya da oyun geliştirme, sanal gerçeklik çalışmaları, kendi kendine öğrenen makinelerin tasarımı, video çözümleme ve üç boyutlu modelleme gibi amaçlarla kullanılacağı tahmin ediliyor. Tabii ki bu grafik kartı rakibi olan Nvidia Titan serisi gibi oyunlarda da harika performans gösteriyor.

• Özellikleri

1382 MHz temel, 1600 MHz Boost hızı
GPU’da 4096 akış işlemcisi ve 64 ROP
12.5 TFLOPS çekirdek gücü
16 GB HBM2 bellek, 1,89 Gbps bellek hızı
2048 bit veriyolu genişliği, 483 GB/s bellek veriyolu
300 Watt TDP

Dünyanın en gelişmiş GPU bellek mimarisine sahip olan Radeon Vega Frontier geleneksel GPU bellek kapasitesini 256 TB’a çıkararak, kullanıcıların dev veri setleriyle kolayca baş edebilmesine ve DeepBench testinde rakibe kıyasla yüzde 33’e kadar daha hızlı performans göstermesine imkan tanıyor.

Radeon Vega Frontier Edition grafik kartı, bir oyun geliştiricisinin iş akışındaki her aşama için optimize edilmiş tek bir GPU sağlayarak, oyun geliştirme sürecini basitleştiriyor ve hızlandırıyor. Bu varlık üretiminden, oyun testine ve performans iyileştirmesine kadar her şeyi kapsıyor. Radeon Pro Settings kullanıcı ara yüzüyle birlikte kullanıcılar, “Radeon Pro Mode” ve “Gaming Mode” arasında kesintisiz bir şekilde geçiş yapabiliyor, böylece Autodesk Maya gibi animasyon uygulamaları üzerinde geliştirme ile AMD’nin GPUOpen girişiminde bulunan ücretsiz, açık kaynaklı araçlarla performans iyileştirmeleri gibi seçimlere sahip oluyor.

 

 

Benchmark teslerinden grafik kartının Nvidia GeForce GTX 1080 ile GTX 1080 Ti arasında kaldığını söyleyebiliriz.

AMD Radeon Vega Frontier Edition grafik kartları; hava soğutmalı versiyonu ile 999 dolar, sıvı soğutmalı versiyonu ile bu yılın 3. çeyreğinde 1499 dolardan satışta olacak.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir