Halo Wars 2 Geliyor!21 şubat itibari ile çıkışını PC ve Xbox one için gerçekleştirecek olan xbox platformunun gözde oyunlarından birisi olan halo oyunu, Third Person Shooter ( TPS ) serisinden ayrı olarak  gerçek zamanlı strateji türü ile ilk oyunu seriye farklı bir oynanış sunmuştu.

İkinci oyundan biraz bahsedecek olursak; Halo Wars 2 ile “Halo evreninde” ilk kez yer alacak karakterlerden biri “Isebal”. Kendisi bir yapay zeka. Oyunun hikayesini tasarlayan Kevin Grace’e göre Isebal, Halo evreninde boy göstermiş tüm diğer yapay zekalardan (Cortana ve Serina) çok farklı. “Kendi arkadaşlarının ölümüne ve yaşadığı üssün yokedilişine şahit olan Isebal’in akıl sağlığının yerinde olduğu pek söylenemez.

Oyunumuzun baş kötü karakteri,Atriox, kendisi (tabiri caizse) tam bir “bad-ass”. Atriox sıradan bir “Brute” (Halo evreninde bulunan bir ırk.) gibi gözükebilir fakat  herhangi bir Jiralhanae’den (Jiralhanae = Brute) daha güçlü ve çok daha zeki. Düşmanlarının adımlarını önceden sezebilen, hiç beklenmedik taktikler geliştiren iyi bir önder olmasının yanı sıra, tüm bir Spartan ekibini tek başına yok edebilecek kadar güçlü bir savaşçı. Dan Ayoub’a göre “Atriox, Halo evreninde daha önce eşine rastlanılmamış bir şey.”

Müzikler ve grafikler konusunu ele alırsak geliştirici ekibin gerçekten çok iyi bir iş çıkardığını söylemek mümkün. Tabiki bir halo 5 görselliğini vermesede yeteri kadar tatmin olunacağını söyleyebiliriz.

Sistem gereksinimleri ;

Minimum sistem gereksinimleriBU HABERİ www.merlininkazani.com dan ARAKLADIK
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
Directx 12
Ram: 6 GB
VRam: 2 GB
İşlemci: Intel i5-2500, AMD FX-4350
Grafik Kartı: nvidia GeForce GTX 660 ,AMD Radeon HD 7750, Intel HD 520

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
Directx 12
Ram: 8 GB
VRam: 4 GB
İşlemci: Intel Core i5-4690k, AMD FX-8350
Grafik Kartı: nvidia GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX 480


EDİTOR : ARMAĞAN BAŞBUĞA


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir